مستر اختصاصی تک کردیت

مستر کارت فیزیکی اختصاصی با نام شما از نوع پیش پرداخت (Prepaid) می باشد و پس از دریافت اسکن پاسپورت متقاضی طی ۵ روز کاری صادر می گردد.

شما با استفاده از این مستر کارت ها می توانید پرداخت های اینترنتی خود را انجام داده و در سفر به کشورهای دیگر بر روی دستگاه های پوز (POS) فروشگاه ها خرید خود را انجام دهید. همچنین این کارتها قابلیت برداشت از ATM را داراست .

مشخصات کلی و مزایای کارت

 • این کارت ها برای افراد مختلف مانند تاجران و بازرگانان مناسب هستند
 • قابلیت تمدید
 • قابلیت شارژ مجدد
 • قابل استفاده درفروشگاه های اینترنتی معتبر جهان
 • قابل استفاده در پایانه های فروش پذیرندۀ ویزا کارت و مستر کارت
 • کارت ۵ روزکاری پس از ارسال درخواست و مدارک و تأیید آن ها، همچنین پس از تأیید مدارک تحویل متقاضی می گردد.
 • اعتبار این کارت ها ده سال می باشد و در صورت موافقت صادرکننده کارت به صورت اتوماتیک تمدید به مدت ده سال صورت می گیرد.
 • امکان خرید بلیط هواپیما و یا قطارهای خارج از کشور، رزرو هتل

پرداخت خرید به صورت آنلاین

تقریبا تمام کارت های صادره، امکان خرید آنلاین از وب سایتهای فروش توسط کارت را دارا هستند. خرید هایی مانند انواع کالا، پرداخت Application Fee دانشگاه ها، پرداخت های سفارت ها در فرایند مهاجرت و طیف گسترده ای از پرداخت هایی از این دست، مواردی هستند که قادر به پرداخت مبلغ آنها خواهید بود.

 • امکان خرید با دستگاه های POS:
  کارت هایی که این قابلیت را داشته باشند جایگزین پول نقد شما در سفر ها هستند و شما را از جابجایی پول نقد بی نیاز می کنند. کارت هایی از این دست چنانچه درگاه فروشنده آرم ویزا یا مسترکارت حک شده روی کارت شما را پشتیبانی نماید، امکان انجام پرداخت به وسیله POS را برای شما فراهم می آورند. خرید کالا به صورت حضوری یا پرداخت هزینه صورت حساب غذا در رستوران ها از جمله پرداخت هایی است که شامل این دسته می شوند.
 • امکان برداشت از ATM:
  این ویژگی منحصر به فرد مخصوص کارت های ویژه متصل به حساب بانکی است و شما این امکان را خواهید داشت. کارتی که قابلیت دریافت وجه از ATM را داشته باشد برای دریافت وجه نقد از صرافی نیز معتبر است.
 • تراکنش های خاص مانند Rent:
  به طور کلی می توان گفت پیش فرض حال حاضر خدمات دهندگان بر این اصل استوار شده که کارت هایی که نام و شماره کارت به صورت برجسته روی کارت حک شده است امکان استفاده از خدمات اجاره مانند کرایه کردن خودرو را دارا هستند. علت این امر اینست که اصولا اجاره ها با کارت های کردیت که برجسته هستند امکان پذیر است. لذا کارت های Debit که این ویژگی را دارند نیز به همان شکل قابل استفاده هستند.
 • کشور صادر کننده
  یکی از ویژگی هایی که ممکن است از فروشندگان کارت ها بشنوید، کشور صادر کننده کارت است. در واقعیت علی رغم اینکه کارت کشور های توسعه یافته، محدودیت های کمتر و درعین حال نظارت های سخت گیرانه تری بر میزان و دفعات پرداخت دارند ولی برای متقاضیان ایران که در شرایط خاص از این کارت ها استفاده می کنند چیزی که اهمیت حیاتی دارد پشتیبانی و خدمات پس از فروشی است که فروشنده کارت به شما خواهد داد. شاید بتوان تنها نکته مهم در زمینه کشور صادر کننده کارت را امکان سفر و مراجعه حضوری به بانک صادر کننده کارت دانست. چنانچه کارت از کشوری صادر شده باشد که از نظر امنتیتی و فاصله جغرافیایی در محدوده ای باشد که امکان مراجعه به آن بانک وجود داشته باشد در زمانی که بنا به هر دلیل حضور شما در بانک نیاز بوده یا امکان سفر به آن کشور برایتان مقدور باشد، راحت و مطمئن تر خواهید بود.
 • محدودیت های کارت های ارزی بین المللی
 1. سقف برداشت دوره ای
  کارت های مختلف دارای قوانینی در سقف پرداخت از نظر مبلغ و یا تعداد تراکنش های روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه هستند که اطلاعات مربوط به آن در زمان صدور کارت باید به اطلاع خریدار برسد. برای مثال ممکن است یک کارت تعداد 10 تراکنش و در مجموع مبلغ 2000 دلار در روز را پشتیبانی کند در حالیکه کارت دیگر با سقف 1500 دلار، روزانه تا 20 تراکنش را به عنوان سقف و تعداد مجاز تراکنش انجام دهد. از این نظر بسیار مهم است ابتدا نیاز خود را بررسی کنید و سپس اقدام به تهیه کارت نمایید تا کارت مورد نظر تعداد و سقف تراکنش های مورد نیاز شما را پوشش دهد.
 2. سقف شارژ (واریز) دوره ای
  همانگونه که در مورد مبلغ و دفعات برداشت از کارت قوانینی وجود دارد، کارت ها در میزان مبلغی که در هر بار می توانید به آن واریز یا اصطلاحا شارژ کنید نیز متفاوت هستند. برای مثال، در صورتی که شما قصد انجام یک پرداخت به میزان 10000 دلار دارید. اگر محدودیت شارژ روزانه مجاز شما 5000 دلار باشد نیاز خواهید داشت در دو مرحله و طی دو روز و هر بار به مبلغ 5000 دلار کارت را شارژ و سپس نسبت به پرداخت 10000 دلاری خود اقدام نمایید.
 3. کارمزدها
  یکی از مهمترین مواردی که باید جهت دریافت کارت در نظر داشته باشید کارمزد هاییست که در موارد گوناگون می پردازید. این کارمزد ها برای مثال هر کدام از پرداخت های چهارگانه ای که در بخش روش های متنوع پرداخت یا برداشت مشمول کارمزد های مشخصی می شوند که از اطلاعات آن در زمان تهیه کارت توسط فروشنده یا بانک صادر کننده در اختیار شما قرار می گیرد. جدای از این، زمانی که شما پرداخت را با ارزی غیر از ارز پایه کارت خود انجام می دهید مشمول کارمزد 2 الی 4 درصدی تبدیل نرخ ارز می شوید. در هر صورت لازم است در زمان سفارش کارت کلیه اطلاعات مربوط به کارمزد ها را از فروشنده کارت بخواهید.

توجه داشته باشید در مواردی ممکن است تاریخ درج شده روی کارت به عنوان تاریخ انقضا، مبنای مدت اعتبار کارت نباشد لذا در زمان سفارش کارت حتما تاریخ انقضای دقیق آن را از فروشنده کارت درخواست نمایید.

 • وضعیت شارژ کردن
  روش های متنوع تر که بتوان با آن کارت ارزی را شارژ کرد یکی از مهمترین نکاتی است که در بررسی محدودیت های کارتی که قصد خرید آن را دارید باید در نظر بگیرید. مدت زمان درخواست تا شارژ شدن کارت ارزی بین المللی شما کاملا به شرکتی که قصد دارید کارت خود را از طریق آن دریافت کنید بستگی دارد. هر چه پشتیبانی در پرداخت قوی تر و مدت زمان شارژ کوتاه تر باشد کارت ارجحیت بیشتری دارد.
 • با نام یا بی نام بودن کارت
  این ویژگی اصولا در زمانی کاربرد خواهد داشت که دارنده کارت حضورا جهت انجام پرداخت یا دریافت خدمات به محل ارائه آن خدمات رجوع می کند. از جمله موارد استفاده از این ویژگی می توان به خرید حضوری با استفاده از دستگاه POS ، خرید های آنلاینی که فروشنده از شما اسکن پشت و روی کارت را جهت تایید هویت پرداخت کننده در خواست می کند یا زمانی که نیاز به اجاره خودرو دارید نام برد. چنانچه پرداخت های شما از نوع خرید آنلاین متعارف باشد بسیار بعید است که به این ویژگی نیاز پیدا کنید.
 • هزینه صدور و تمدید
  یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید کارت باید در نظر گرفت میزان هزینه ایست که بابت صدور کارت از شما دریافت می شود. این مبلغ جدا از موجودی است که برای استفاده در هنگام خرید شارژ می کنید و در زمان صدور کارت از شما دریافت می گردد. همچنین در صورتیکه مدت اعتبار کارت شما قابل تمدید باشد هزینه مشخصی در زمان درخواست تمدید اعتبار از شما دریافت می گردد.

همانطور که ضمن مطالعه این نوشتار مطالعه کردید مهمترین نکته ای که برای خرید یک کارت باید در نظر داشته باشید نیاز شماست.اگر پرداخت شما یک خرید آنلاین متعارف است، نیازی به یک کارت پر هزینه با انواع و اقسام شرایط و امکانات نخواهید داشت و حتی ممکن است بتوانید با صرف هزینه پایین تر، خرید بسیار به صرفه تری را انجام دهید. پس به جای توجه به تبلیغات رنگارنگ که ویژگی های بعضا کم کاربرد کارت ها را برجسته می کنند و پیش از انجام خرید کارت کمی تامل کنید و یک سوال از خود بپرسید: نیاز و انتظارات من از کارت ارزی چیست؟ پاسخ به این سوال می تواند شما را در انتخاب کارت درست یاری دهد. سپس می توانید بسته به نیاز، به فروشندگان کارت های ارزی بین المللی رجوع نمایید.

پس از تهیه کارت در صورتی که با نحوه کاربرد آن آشنایی قبلی ندارید می توانید صفحه “راهنمای پرداخت آنلاین ارزی با ویزا کارت/مستر کارت” را مشاهده نمایید. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد صادر کنندگان کارت و تفاوت برند های این کارت ها هستید، مطالعه صفحه “تفاوت میان ویزا کارت و مستر کارت” را به شما پیشنهاد می کنیم

مسترکارت قابل شارژ به صورت فیزیکی (مشابه کارت های بانکی ریالی) می باشد که با استفاده از آن، امکان خرید حضوری از طریق دستگاه های کارتخوان (POS) متصل به شبکه مستر کارت  در بیش از 210 کشور جهان وجود دارد. بدین ترتیب می توان گفت که این کارت، می تواند جایگزین خوبی برای پول نقد در سفرهای خارجی باشد.

لازم است توجه داشته باشید که در تعداد معدودی از کشورها (کمتر از 10 کشور) مثل سوریه، کره شمالی، سودان و … ممکن است این کارت ها توسط دستگاه های کارتخوان مورد پذیرش نباشند که دلیل این امر هم عمدتاً تحریم های آمریکا در آن کشورها می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

تک کردیت

مدت اعتبار

سقف شارژ ماهانه

خرید توسط دستگاه پوز

دریافت وجه از عابربانک

امکان اجاره خودرو

تمدید / المثنی

پشتیبانی

شماره حساب / کد سوئیفت

مدارک مورد نیاز

کارمزد شارژ

انتقال وجه

زمان تحویل

حداقل موجودی افتتاح حساب

هزینه صدور

تک کردیت اختصاصی 

۱۰ سال

بدون محدودیت

اختصاصی

اسکن پاسپورت

2%

بدون محدودیت

۵

روز کاری

100$

به نرخ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

۴۳۰.۰۰۰

تومان