کریپتوکارنسی چیست؟

Cryptocurrencies investment concept. Investor with digital tablet and virtual tradeview graph.


اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزپایه باشید، ممکن است تا به حال نام کریپتوکارنسی را شنیده باشید. امروزه ارزهای رمزپایه زیادی با ویژگی مهم توزیع غیر متمرکز به وجود آمده اند که هر کدام ویژگی ها و نوآوری های مخصوص به خود را دارند. در این مقاله قصد داریم این مفهوم را به سادگی برای شما توضیح دهیم.

 

کریپتوکارنسی چیست؟

بهترین واژه برای ترجمه لغت کریپتوکارنسی (به انگلیسی: cryptocurrency، به اختصار: کریپتو)، ارز رمزنگاری شده می باشد. این واژه برای ارزهایی به کار برده می شود که در بستر شبکه ای مجزا با الگوریتم های خاص رمز نگاری به وجود آمده اند. این نوع ارز تنها در مدت کوتاهی پس از معرفی جایگاه خود را در دنیای مدرن پیدا کرد. هر واحد کریپتوکارنسی “سکه” نام دارد.

تفاوت کریپتوکارنسی با پول الکترونیک چیست؟

پول الکترونیک در واقع همان پول سنتی است که در بستر شبکه های بانکی به صورت انتقال کارت به کارت پول مبادله می شود.

کریپتوکارنسی بر خلاف پول الکترونیک به فرم فیزیکی نیاز ندارد. در واقع شما برای داشتن پول الکترونیک می بایست با پول سنتی خود در بانک یک حساب سپرده باز کنید.

بر روی پول الکترونیک هیچ گونه رمزنگاری خاصی انجام نمی شود و امکان نفوذ و ورود ارزهای تقلبی به این شبکه وجود دارد.

برای انتقال و افزایش کریپتوکارنسی می بایست عملیات ماینینگ انجام دهید.

 

مزایای کریپتوکارنسی

ویژگی اصلی تمامی کریپتوکارنسی ها، توزیع غیر متمرکز آن ها و عدم وجود یک سرور مرکزی است. توزیع غیر متمرکز این اجازه را به کاربران می دهد که هر زمان بخواهند عملیات ماینینگ یا استخراج ارز را انجام دهند.

توزیع غیر متمرکز این امکان را ایجاد کرده است که کاربران با خیالی آسوده و بدون نگرانی از بروز هر گونه خطا مانند لغو پرداخت و انسداد موجودی، موجودی خود را برداشت کرده و یا انتقال دهند.

به دلیل توزیع غیر متمرکز این نوع ارز و دسترسی ناچیز دولت ها و بانک ها می توانید آن را از طریق اینترنت به راحتی و بدون محدودیت های قانونی انتقال دهید.

کرپیتوکارنسی ها به خوبی محافظت شده و بسیار محرمانه اند. همچنین می توانید از ویژگی عدم ردیابی انتقال آن ها استفاده کنید. همچنین جعل و کپی کردن آن ها غیر ممکن است.

این نوع ارز برای تمامی افراد در تمام سنین و تمام کشورها قابل استفاده می باشد.

تورم روی کریپتوکارنسی ها تاثیر زیادی ندارد و ارزش سکه ها به آرامی افزایش می یابد.

 

برترین کریپتوکارنسی ها

در اینجا لیستی از 10 تا Cryptocurrency برتر دنیای ارزهای های دیجیتال آورده ایم برای اطلاع از ارزش آن ها و همچنین مشاهده میزان رشد یا کاهش آن ها رو این لینک کلیک کنید.

Bitcoin

Ethereum

XRP

Bitcoin Cash

EOS

Stellar

Litecoin

Cardano

IOTA

Tether

Tron

Monere

Neo

Dash

Ethereum Clasic

 

نتیجه

اگر قصد سرمایه گذاری دارید می توانید یک یا چند کریپتوکارنسی بخرید. اگر بتوانید به درستی زمان بندی کنید سود بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در بانک ها به دست خواهید آورد. در ضمن بهتر است قبل از این کار برای درک مفاهیم کریپتو وقت بگذارید و مقالات تخصصی درمورد کریپتوی مورد نظر را به خوبی مطالعه کرده و اطلاعات فنی خود در مورد آن را بالا ببرید.

اگر برای اولین بار می خواهید وارد سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال شوید، هیجان زده نشوید! محافظه کار باشید و ابتدا میزان کمی سرمایه گذاری کنید. اشتباه در این بازار غیر قابل جبران و برگشت ناپذیر است.

در دنیای ارزهای رمزپایه گزینه “فراموشی رمز” تقریبا وجود ندارد و بسیار نادر است! بنابراین با سرمایه گذاری اندک می توانید بدون نگرانی از کم شدن سرمایه هایتان در مدت کوتاهی با فرآیند نحوه ذخیره سازی، انتقال و معامله این نوع ارز آشنا شوید و مانع از دست رفتن سرمایه هایتان شوید.

آموزشکیف پول