ترون ( به انگلیسی: Tron ) با واحد اختصاری TRX، پروتکلی غیر متمرکز و متن باز در بستر بلاکچین است. با استفاده از حافظه ارائه شده برای این پروتکل می توانید اطلاعات خود را پخش و ذخیره کنید. ایده ساخت Tron توسط یک سازمان خصوصی در سنگاپور شکل گرفت. ارز دیجیتالی ترون در سال 2017 به بازار ارزهای دیجیتالی وارد شد. در حال حاضر ترون تنها یک دفتر رسمی در شهر پکن چین دارد. در آینده ای نزدیک دفتر جدید ترون در شهر سانفرانسیسکو افتتاح خواهد شد.

 

ویژگی های ترون

به گفته جاستین سان، موسس و مدیرعامل Tron، ترون 80 بار از اتریوم سریع تر است. Tron قادر است در هر ثانیه 2000 تراکنش انجام دهد.

Tron با بهره گیری از تکنولوژی peer-to-peer همانند سایر ارزهای رمزپایه توانسته است وجود واسطه ها را از بین ببرد.

پلتفرم Tron با کنار زدن واسطه های سازندگان محتوای دیجیتال مانند گوگل پلی و اپ استور، موجب شده است که تولید کنندگان بتوانند محصولات خود را بدون واسطه و به طور مستقیم به دست مصرف کنندگان برسانند. در نتیجه تولید کنندگان می توانند مستقیما و سریع درآمد خود را برداشت کنند.

ارز دیجیتال Tron تلاش می کند با کاهش کنترل داده ها، آزادی گردش اطلاعات در جهان را به وجود آورد.

 

بهترین کیف پول برای نگهداری ترون

ترون توکنی بر پایه Ethereum می باشد. به همین دلیل کیف پول های اتریوم که از توکن های Tron پشتیبانی می کنند برای نگهداری آن مناسب هستند. Myetherwallet مناسب ترین سرویس ساخت کیف پول برای ارز Ethereum و همچنین Tron می باشد. سرویس Myetherwallet یک کیف پول وب نیست بلکه به شما این امکان را می دهد که کیف پول خود را بسازید. و بعد آن را دانلود کرده و روی سیستم خود ذخیره کنید. سپس می بایست روی کیف پول خود رمز گذاشته و آن را قفل کنید و پس از آن مسئولیت نگهداری کیف پولتان با خودتان خواهد بود. برای ساخت کیف پول خود روی این لینک و یا تصویر زیر کلیک کنید.

ارزش ترون

Tron در جایگاه نهمین ارز با ارزش دنیای ارزهای دیجیتال قرار دارد. در زمان نگارش این مقاله ارزش هر واحد Tron با رشدی چشمگیر برابر با 0.04022 دلار آمریکا می باشد. برای اطلاع از قیمت لحظه ای Tron و سایر ارزهای دیجیتال می توانید به این وبسایت مراجعه نمایید.

جهت مشاهده تراکنش های انجام شده در شبکه Tron می توانید به این وبسایت مراجعه کنید.

 

 

آموزشکیف پول